Aktualizacja kategorii

14.01.2023, 19:18:11

banner

Cześć,

W dzisiejsze aktualizacji skupiliśmy się głównie na poprawieniu działania kategorii, ale także kilka innych rzeczy uległo zmianie.

Zaczynając od kategorii, najważniejszą informacją jest fakt, że w końcu działają, tak jak powinny, czyli powiedzmy wybieramy sobie kategorię Akcja i Drama i chcemy, żeby wyświetlały się serię, które mają oby dwie te kategorie do siebie przypisane, a nie, tak jak poprzednio wszystkie serie, które miały akcja + inne anime które miały drama.

Oprócz samej zmiany kategorii została zaktualizowana baza danych (znowu) a dokładnie cześć, w której znajdywały się informacje o anime, od dzisiaj w URL anime nie będzie się znajdować, ID do myanimelist tylko będzie ukryte w kodzie, czyli dostajemy schludne URL składające się z samej nazwy serii, zostały także zaktualizowane tzw. "kolumny" w bazie danych, w których zapisuje się dane, co to znaczy dla użytkowników? W następnej aktualizacji zajmiemy się systemem propozycji serii, które mogą przypaść do gustu na podstawie obejrzanych serii w zapisanych anime, oczywiście nie będzie to na poziomie algorytmu TikToka czy YouTube, ale postaramy się, zrobić co możemy, żeby propozycje były jak najlepsze.

Trzecią nie mniej ważną częścią aktualizacji są dwie nowe zakładki Status systemu i Monitorowane serie, zacznijmy od Status systemu, czym jest i do czego służy. Najprościej mówiąc, jest to strona, na której na bieżąca jest sprawdzany status wszystkich części systemu docchi.pl, jeśli coś przestanie działać, automatycznie zostanie poinformowany o tym administrator, a także zostanie udostępniona, informacja na stronie co dokładnie przestało działać. Jeśli zaś chodzi o Monitorowane serie, to jest to zakładka, w której wypisane są serie śledzone przez nasz system z automatycznym dodawaniem odcinków.

Na koniec chcielibyśmy bardzo prosić o feedback odnośnie do aktualizacji, czy wszystko działa poprawnie, a także o zgłaszanie jakichkolwiek błędów związanych z aktualizacja.


Ankieta odnośnie stworzenia serwera discord, na którym byłyby wysyłane powiadomienia o nowych emitowanych odcinkach: strawpoll.com/polls/e6Z282O7wnN


Dokumentacja API: docchi/api

Wesprzyj kawką: buycoffee.to/docchi

Kontakt: docchi/contact

Aktualizacja kategorii
1 Komentarze
Spoiler
0 / 450
Ile komentarzy ładować:
5
xan2 months ago

Ankieta odnośnie stworzenia serwera discord, na którym byłyby wysyłane powiadomienia o nowych emitowanych odcinkach: https://strawpoll.com/polls/e6Z282O7wnN

Aktualizacja kategorii Zgłoś

Najnowsze wiadomości

  • @aktualizacja-kategor...14.01.2023, 19:18:11

    Cześć,

    W dzisiejsze aktualizacji skupiliśmy się głównie na poprawieniu działania kategorii, ale ta...

  • @wesolych-swiat-bozeg...24.12.2022, 13:21:10

    Całą załogą życzymy wam Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, zdrówka, szczęścia, radości i wszystkiego,...